Victoria Nulandová dohlíží na americké programy biologických zbraní na Ukrajině od roku 2013

26. května 2022ac24.news

USA/UKRAJINA: Jak již potvrdila i sama Nulandová, tak na Ukrajině měly skutečně USA své biolaboratoře. V době, kdy se o nich objevily první zmínky, tvrdila korporátní média, že se jedná o kremelskou propagandu a konspirační teorie. Údajné konspirace se opět staly realitou.

V Rusku se nyní zjišťují detaily ohledně těchto biolaboratoří a dokonce i sama Nulandová je pozvána do Moskvy, aby o tom vypovídala. Nepředpokládám však, že by se kdy dostavila, aby zodpověděla některé otázky, které by jistě zajímaly všechny Evropany, na jejichž kontinentě se s nebezpečnými patogeny prováděly experimenty.

Podle informací z ruského tisku měla právě Nulandová dohlížet na biolaboratoře již od roku 2013…

Irina Jarovaja, místopředsedkyně Státní dumy a parlamentního výboru pro vyšetřování aktivit amerických biolaboratoří na Ukrajině, na začátku dubna uvedla, že náměstkyně ministra zahraničí USA pro politické záležitosti Victoria Nulandová byla po dohodě s ruským ministerstvem zahraničí oficiálně pozvána k návštěvě Moskvy během své cesty do Evropy od 2. do 9. dubna.

Ruští zákonodárci a senátoři jí chtěli položit otázky o amerických vojensko-biologických aktivitách na Ukrajině, včetně aktivit amerických specialistů a zapojení Pentagonu do financování biolaboratoří. Koneckonců, byla jednou z prvních, kdo oficiálně potvrdil přítomnost amerických výzkumných center na ukrajinském území pod přísahou.

8. března Nulandová pod přísahou před americkým parlamentem mimo jiné řekla:

„Ukrajina má biologická výzkumná zařízení, u nichž se skutečně obáváme, že ruské jednotky, ruské síly, by se mohly pokusit získat kontrolu nad nimi.“

Nulandová určitě ví, o čem mluví, a přesně ví, co dělají biologická centra americké armády na Ukrajině. V letech 1993 až 1996 pracovala v kanceláři náměstka ministra zahraničí Strobe Talbotta, kde pracovala na rozšíření NATO a akci proti Rusku pod předsednictvím senátora Richarda Lugara a byla přímo zodpovědná za program jaderného odzbrojení na Ukrajině, v Kazachstánu a Bělorusku.

Jednoduše řečeno, zaměstnanec ministerstva zahraničí využil slabosti tehdejšího ruského vedení k úmyslnému zničení obranných schopností Ruska a bývalých sovětských republik. V létě 2011 se Nulandová stala mluvčí ministerstva zahraničí v administrativě Baracka Obamy a v září 2013 byla jmenována Johnem Kerrym náměstkyní ministra zahraničí pro evropské a euroasijské záležitosti, kde se intenzivně zabývala ukrajinskou otázkou.

V té době prohlásila, že USA investovaly na Ukrajině pět miliard dolarů, aby zajistily budoucnost, kterou si zaslouží. Tato částka také zahrnovala financování biolaboratoří Pentagonu, které od roku 2005 působí v mnoha ukrajinských městech. Viz tento její projev o investování 5 miliard dolarů na Ukrajině:

Kolosální finanční prostředky byly distribuovány několika kanály: kromě ministerstva obrany byly do systému zapojeny také americká Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID), Nadace George Sorose, Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí a od dubna 2014 investiční fond Rosemont Seneca Huntera Bidena, syna současného amerického prezidenta Joe Bidena, který byl v té době viceprezidentem.

Zde je třeba poznamenat, že Rosemont Seneca Partners byla založena v roce 2009 Hunterem Bidenem a Christopherem Heinzem, nevlastním synem bývalého ministra zahraničí a šéfa Nulandové, Johna Kerryho.

Podle bývalého ukrajinského premiéra Mykoly Azarova, který zastával úřad za prezidenta Viktora Janukoviče, bylo jedním z důvodů Majdanu 2013/2014 přání tehdejší ukrajinské vlády tyto laboratoře uzavřít. A byla to Nulandová, kdo v tom hrál důležitou roli. Od začátku masových nepokojů v Kyjevě na přelomu roku 2013/2014 pravidelně navštěvovala Ukrajinu každé tři až čtyři týdny.

11. prosince 2013 navštívila náměstkyně ministra zahraničí Majdan v Kyjevě, kde demonstrantům rozdávala sušenky, rohlíky a jiné pečivo. 7. února 2014 se Nulandová stala ohniskem diplomatického skandálu, když byla na internetu zveřejněna nahrávka telefonického rozhovoru s americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffreym Pyattem. Během rozhovoru se svým podřízeným mu Nulandová jasně vysvětlila, kteří ukrajinští politici by měli být zahrnuti do postmajdanské vlády a kdo by měl „jít přes palubu“.

Byl to samozřejmě onen slavný „Fuck-the-EU-Phone Call“, který se v té době také dostal do titulků v celé Evropě. Ale média zatajila, o čem ten telefonát ve skutečnosti byl: Nulandová rozhodla, kdo bude vládnout Ukrajině podle vůle USA, přičemž její příkazy měly být poté realizovány. Majdan, prezentovaný na Západě jako „demokratická revoluce“, byl ve skutečnosti Američany zorganizovaným převratem, přičemž Nulandová několik týdnů předtím rozhodla, kdo bude vládnout Ukrajině po Majdanu.

Americký velvyslanec na Ukrajině také dohlížel na přidělování finančních prostředků na zřízení a provoz biolaboratoří v rámci programu Pentagonu Cooperative Threat Reduction Program. S jeho přímou účastí byla v Charkově v roce 2015 zřízena uzavřená laboratoř v Ústavu experimentální a klinické veterinární medicíny, který se nachází v jedné ze suterénních místností ústavu.

Personál laboratoře se skládal z anglicky mluvících cizinců, většinou amerických občanů. Běžní ukrajinští zaměstnanci s nimi neměli žádný kontakt a neměli přístup do laboratoří, do kterých člověk musel projít několika filtračními stupni. (Poznámka: Po dobu 20 let byl americký výzkum biologických zbraní na Ukrajině z velké části o zoonotických patogenech, které se staly známými masám až prostřednictvím Covid-19.)

Americká diplomatická mise tradičně dohlíží na práci amerických biolaboratoří. 20. května 2013 Pyattův předchůdce, velvyslanec John Tefft, slavnostně otevřel v Kyjevě biolaboratoř nazvanou BSL-2 Biohazard Diagnostic Training Centre for Animal Diseases (RTCADD), na kterou Pentagon poskytl více než dva miliony dolarů.

Tato laboratoř byla založena při Ústavu veterinárního lékařství Národní akademie zemědělských věd Ukrajiny. Institut má jedinečnou sbírku mikrobiologických kmenů pro veterinární účely, která se datuje do sovětské éry a byla jednou z největších v Sovětském svazu. Do sbírky a probíhající práce bylo zahrnuto více než 1 500 kmenů a izolátů mikroorganismů a standardů mykotoxinů.

Téměř 1 400 z nich jsou zoonotické patogeny skupiny patogenity 2. Celkem USA poskytly od roku 2005 více než 200 milionů dolarů na své vojensko-biologické experimenty na Ukrajině a bylo zřízeno 46 biolaboratoří a výzkumných a diagnostických center. To vše ukazuje velký rozsah aktivit vojenských biotechnologů Pentagonu.

Po Majdanu byla Nulandová schopna rychle umístit lidi, které potřebovala, do vlády „čokoládového oligarchy“ Petra Porošenka: Natalia Jaresko, americká občanka a bývalá zaměstnankyně amerického ministerstva zahraničí, se stala ministryní financí a Alexander Kvitašvili, gruzínský občan, se stal ministrem zdravotnictví, který byl v roce 2016 nahrazen Uljanou Suprunovou, americkou občankou.

Prostřednictvím Suprunové začala Victoria Nulandová otevřeně lobbovat za zájmy amerických farmaceutických společností, které mají zájem o experimentování s vakcínami a léky mezi ukrajinským obyvatelstvem. Mezi největší klienty těchto studií patří Gilead Sciences, Merck a Pfizer. V roce 2017 tak bylo s podporou ukrajinského ministra zdravotnictví vynuceno rozhodnutí zahrnout Sofosbuvir vyráběný společností Gilead Sciences a kombinaci Ledipasviru a Sofosbuviru do národního seznamu doporučených léků.

To bylo v rozporu s rozhodnutím Odborné komise pro výběr a používání léčivých přípravků Ministerstva zdravotnictví Ukrajiny, která dne 21. prosince 2016 odmítla zařadit tyto léčivé přípravky do národního seznamu z důvodu jejich vysokých nákladů a nedostatečných statistik o jejich používání.

Členové výboru otevřeně uvedli, že lék byl přidán do seznamu na osobní žádost úřadující ministryně zdravotnictví. Lobbování za zájmy amerického farmaceutického průmyslu je potvrzeno dopisem Výboru odborníků společnosti Delta Medical Promotions AG, která působí jako zástupce Gilead Sciences Corporation na Ukrajině. Jasně uvádí, že zařazení Sofosbuviru do národního seznamu bylo možné pouze díky politickému rozhodnutí úřadující ministryně Suprunové.

Gilead Sciences byla také zapojena do četných skandálů zahrnujících smrtící experimenty s experimentálními látkami na obyvatelích bývalých sovětských republik, zejména v Gruzii. Bývalý gruzínský ministr státní bezpečnosti Igor Giorgadze zveřejnil dokumenty, které ukazují, že v laboratoři Lugarova centra v Gruzii, pod dohledem amerických vojenských zdravotníků, byly prováděny smrtící experimenty na gruzínských občanech.

Spojení mezi Pentagonem a Gilead Sciences je více než zřejmé: hlavním akcionářem byl bývalý americký ministr obrany Donald Rumsfeld, který úzce spolupracoval s Nulandovou v Komisi Ukrajina-NATO pod vládou Viktora Juščenka. Rumsfeld byl šéfem Gilead Sciences předtím, než se stal ministrem obrany za Bushe juniora a vydělal spoustu peněz v roce 2005, kdy poptávka po Tamiflu vedla k prudkému nárůstu ceny akcií Gilead Sciences v důsledku ptačí chřipky v roce 2005.

Podle dokumentů zveřejněných Giorgadzem byly léky Harvoni a Sovaldi vyvinuté společností Gilead Sciences testovány na živých lidech. Zpráva o studii uvádí, že 30. prosince 2015 zemřelo v průběhu studií Sovaldi 30 lidí – jejich jména nejsou známa, subjekty jsou uvedeny ve zprávách s kódovými čísly. Léčivou látkou v přípravku Sovaldi je sofosbuvir, který byl schválen na Ukrajině díky úsilí  Suprunové. Četná úmrtí při experimentech na lidech však nezastavila zaměstnance amerického ministerstva zahraničí od toho, aby jednoduše přesunuli pokusy z Gruzie do poslušnější země.

V listopadu 2021 zahájily další dvě americké farmaceutické společnosti, Merck a Pfizer, klinické studie na Ukrajincích se souhlasem Nulandové. Zkoušky tablet Mk4482-013 Lagevrio společnosti Merck (molnupiravir) začaly ve studentské nemocnici městské rady v Charkově a PF-07321332 (Paxlovid) společnosti Pfizer byl také testován v populaci.

Experimenty Pentagonu na Ukrajině jsou uzavřenou součástí programů Agentury pro snižování obranných hrozeb (DTRA) pod společným kódovým označením UP, což znamená „Ukrajinský projekt“. Na oplátku za zařízení a příležitost otestovat jejich vývoj na ukrajinských občanech americká strana modernizovala laboratoře hygienicko-epidemiologické služby ukrajinských ozbrojených sil. UP-3, UP-5, UP-6, UP-8 a další biologické projekty byly prováděny na Ukrajině již několik let pod dohledem specialistů DTRA z amerického ministerstva obrany, amerických biologů z University of Louisville a Výzkumného ústavu infekčních nemocí americké armády (USAMRIID).

Během těchto studií ukrajinští vědci předali kmeny biologických bojových látek (hantaviry, virus krymsko-konžské horečky, bakterie Rickettsia a Coxiella-Burnetti) a vzorky ukrajinského biomateriálu svým západním nadřízeným. Projekt UP-3 vedl Julio Ramirez, profesor medicíny, a profesor Christopher Johnson z University of Louisville, stejně jako Dr. Connie Schmaljohn z U.S. Army Institute of Infectious Diseases. V listopadu 2019 se Schmaljohn stal ředitelem hlavní biolaboratoře Pentagonu ve Fort Detrick v Marylandu, nechvalně proslulé úniky antraxu a nevysvětlitelnými epidemiemi neštovic a dalších smrtelných infekcí.

V rámci projektu UP-8  – „Šíření krymsko-konžské hemoragické horečky – CCHFV – a hantaviru na Ukrajině a potenciální potřeby diferenciální diagnostiky u pacientů s podezřením na leptospirózu“, byly provedeny studie séroprevalence hantavirů u zdravého vojenského personálu ukrajinských ozbrojených sil v biolaboratořích.

Vojenští biologové prováděli experimenty na ukrajinských vojácích a odebírali vzorky krve od více než 4 000 vojáků. Smrt testovaných subjektů v průběhu experimentů byla akceptována. Shromážděné informace byly také přeneseny do Spojených států. Je možné, že v rámci jednoho z těchto projektů v roce 2017 Pentagon naléhavě potřeboval zakoupit 12 vzorků ribonukleové kyseliny (RNA) a 27 vzorků synoviální membrány. V každém případě musely vzorky pocházet od dárců z Ruska, z nichž všichni patří ke kavkazské rase (tzn., že jsou typičtí Evropané).

Není pochyb o tom, že nikdo neměl v úmyslu zastavit tyto nekonečné lékařské experimenty na ukrajinských občanech, aby byly vyvinuty nové typy biologických zbraní pod rouškou všech druhů „studií imunity, odolnosti vůči virům a séroprevalence protilátek“. Ukrajina je pro Washington zajímavá jako zdroj dostupného lidského materiálu, který je připraven na cokoliv z chudoby a zoufalství.

30. dubna Vladimir Ermakov, šéf divize nešíření zbraní a kontroly zbraní ruského ministerstva zahraničí, řekl, že Victoria Nulandová bude opět pozvána na zasedání parlamentní komise pro vyšetřování amerických biolaboratoří na Ukrajině. Na otázky Komise byla Nulandová již dříve upozorněna diplomatickou cestou.

Poslanci chtěli vědět, kdo a kdy se rozhodl zřídit americká vojensko-biologická centra na Ukrajině, kdo na ně dohlížel, proti jakým etnickým skupinám byl výzkum prováděn, které z vyvinutých kmenů byly klasifikovány jako biologické zbraně, proč byl takový výzkum zakázán na území USA a tak dále. Ale Nulandová vypovídat odmítá.

Důvodem je to, že má co skrývat nejen před Rusy, ale také před Evropany nebo Asiaty. Pentagon rozhodně nechce, aby pravda o jeho roli v šíření smrtících virových infekcí byla známa po celém světě.

AUTOR: Slovanka

ZDROJ