„Složil jsem přísahu americké ústavě“ Americký senátor Rand Paul zablokoval přidělení 40 miliard dolarů na pomoc Ukrajině

13. května 2022cz24.news

USA: „Složil jsem přísahu americké ústavě. Ne žádné cizí zemi. Nemůžeme zachraňovat Ukrajinu a zároveň ničit americkou ekonomiku.“

Video projevu senátora z Kentucky Randa Paula, který zablokoval návrh zákona o přidělení 40 miliard dolarů Kyjevu.

Americký senátor zablokoval přidělení 40 miliard dolarů na pomoc Ukrajině.

Senátor Rand Paul z amerického státu Kentucky 12. května zablokoval v Kongresu USA návrh zákona o přidělení další pomoci Ukrajině v rekordní výši téměř 40 miliard dolarů.

Kongresman své odmítnutí podpořit návrh zákona odůvodnil vysokými riziky v kontextu veřejných výdajů, veřejného dluhu a inflace.

„Přísahal jsem ústavě USA, ne žádné jiné zemi… Nemůžeme zachránit Ukrajinu a zároveň odsoudit americkou ekonomiku,“ řekl konzervativní senátor z Kentucky během projevu, který vysílal C-Span.

Kongresman zdůraznil, že Spojené státy si v současných podmínkách nemohou dovolit „hrát roli světového policisty na úkor svého rozpočtu“.

Kromě toho se Paul pokusil iniciovat dodatek k návrhu zákona, který by umožnil federální dohled nad přidělováním finančních prostředků pro Ukrajinu. Dodatek byl zamítnut Chuckem Schumerem.

Rozhodnutí o poskytnutí balíčku pomoci v hodnotě téměř 40 miliard dolarů se tak odkládá minimálně na příští týden.

ZDROJ:  iz.ru/1333732/2022-05-12/senator-ssha-zablokiroval-proekt-o-vydelenii-ukraine-pomoshchi-na-40-mlrd   / Pokec24.cz