Cenzurou k pravdě!

15.4.2022 -sandokan-

Cenzorské choutky vlády. Ministr chce zavírat weby. Mluvčí BIS nakazuje, co smazat. A noty z Bruselu

Níže návod na to, jak blokování obcházet

Víte, že současný ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS chtěl už před deseti lety cenzurovat internet? Víte, že máme zmocněnce pro oblast médií a dezinformací Michala Klímu, který sám pomáhá šířit jasnou dezinformaci, chcete-li lež? Víte, že úředník BIS vyzýval noviny ke smazání pravdivého článku? A víte, že vláda připravuje zákon, podle kterého by bylo možné některá média zakázat?

Blokování webů je, samozřejmě, v přímém rozporu se Základní listinou lidských práv a svobod a tedy i s Ústavou České republiky. To gaunerům v čele s panem Fialou očividně vůbec nepřekáží! Nezbývá než doufat, že je jednou taky někdo prostě vypne.

sandokan

Blokování webů, svobodný přístupu k informacím,

je porušením Ústavy. Pan Fiala s panem Rakušanem a spol. se svými výroky na toto téma pohybují na hraně zákona. Zablokování webu je dle práva totiž možné jen tehdy, porušuje-li svým obsahem zákon!

A pan nejvyšší státní zástupce Stříž, aby nezůstal pozadu, se nám snaží „posoudružsku“ domlouvat výhrůžkami. Nechť se jde laskavě bodnout. Na jakékoli trestání za názor dnes nemá zákonnou oporu. Možná zaspal v předlistopadové době?

Komentář právníka Jindřich Rajchla k tématu

vypínání webů na doménách .cz

V České republice má na správu „národních“ domén cz monopol partička lobotomiků s krátkými penisy s názvem CzNic. Tihle užiteční idioti nějak velice ochotně vyslyšeli volání gaunerů okolo arcigaunera Fialy, aby vypnuli jim nepohodlné weby ač k tomuto kroku nemá nikdo z nich právní podklad.

Nezbývá než doufat, že na ně jednou taky dojde a někdo je prostě svévolně vypne.

Proti tomuto „blokování“ není obrany. Není tu totiž blokováno, ale zcela vypnuto. Nemůžete vidět, kde je zhasnuto.

Jak jste jistě zaznamenali, mnoho webů původně cz, dnes vesele existují na doménách zahraničních. Zářným příkladem je tu jakási vlajková loď alternativy aeronet.news , dříve aeronet.cz. Ze stejného důvodu i web alternativa.news naní alternativa.cz, ač ryze vlastenecký.

Jak zobrazit weby (pouze) blokované?

Vypnout zahraniční doménu či zablokovat zahraniční hosting ti naši gauneři neumí. Umí jej pouze blokovat. přesněji, umí blokovat vás od něj. Takovým příkladem je třeba ruský cz.sputniknews.com, tedy Sputnik.

V tomto případě web nikdo nevypnul, ale pouze vám jakoby zavřel dveře do místnosti, kde se svítí. K otevření dveří, či spíše vybourání dveří náhradních tedy, k obejítí blokace na vašem počítači, existuje hned více způsobů.

VPN – virtual private network – virtuální privátní síť je asi nejpohodlnějším z nich

takových existuje celá řada, většinou se za ně ale platí. i celkem velké peníze. Vám ale k pouhému zobrazení blokovaného webu postačí něco celkem obyčejného a hlavně, zcela zdarma.

UrbanVPN – běží mi jako „nástavba“ (extension) v prohlížeči Chrom, nastavuji Švédsko či Argentinu třeba.

… příkladů VPN je daleko více. na internetu s ní vystupujete jako, že nejste v ČR, ale právě třeba někde v Argentině. Pokud daný web není v té zemi blokován, můžete si vesele číst informace, které se ti naši impotenti bojí, abyste měli.

další informace k tématu:

Speciální operace impotenta Fialy

Mgr. Radovan Dlouhý-Smith